Online poradna

Položky označené * hvězdičkou jsou povinné

Vaše dotazy

Tvarovky FACE BLOCK na garáž

Otázka

Dobrý den, chtěl bych z tvarovek FACE BLOCK vyzdít dvojgaráž o rozměru 8x7m. Je FACE BLOCK vhodný materiál? Můžete mi poradit? A kde prosím najdu montážní návod? Děkuji.

Odpověď

Jedná se o betonové zdící tvárnice a je z nich samozřejmě možno stavět vedle plotových konstrukcí i jiné stavby stavby včetně garáží ap. V rámci našich výrobních závodů máme tyto tvárnice použity rovněž na opláštění něktěrých výrobních hal (pár obrázků pro představu naleznete v příloze). Samotřejmě je nutno počítat s tím, že se jedná o betonovou tvárnici s tomu odpovídajícími tepelně technickými parametry.

V jednom konkrétním případě stavby garáže ze štípané varianty těchto zdících tvárnic FACE BLOCK jsme se setkali s případem, kdy vlivem déle trvajícího deště na návětrné stěně docházelo k provlhání zdiva. Jednalo se o odkrytou část stavby ve vyšší poloze s intenzivnějšími větry, garážový prostor nebyl vytápěn a ventilační otvory nestíhaly v těchto situacích vhlkost dostatečně rychle odvádět. V těchto případech je vhodné uvažovat např. s dodatečnou impregnací povrchu zdiva návětrné strany.

Soubory ke stažení

Položení dlažby do betonu či lepidla

Otázka

Môžem dať dlažbu holland kombi piano hladku do flexilepidla a potom vysparovat,ked je plocha do garaze sikmo, a nevyrabate takuto dlazbu 4 alebo maximalne 5cm

Odpověď

Pokud dlažbu položíte do betonu či lepidla, ztratíte jednak možnost její rozebíratelnosti, nehledě na náročnější a nákladnější podklad a problémy s odvodněním a dilatací takovéto podkladní vrstvy. Dost často se vlivem mrazu při tomto zabudování kameny od podkladu oddělí a vznikají další poruchy a poškození. Stručně shrnuto - vůbec nedoporučujeme.

V tlouštce 4 nebo 5 cm tuto dlažbu nevyrábíme.

Hutnění položené dlažby

Otázka

Mám dotaz ohledně pokládky HOLLAND III - 200 x 200 x 60 mm s občasným pojezdem. Je třeba po pokládce a zapískování ještě hutnit deskou?

Odpověď

Ano, pro srovnání tolerancí tloušťky jednotlivých dlažebních kamenů a jejich usazení (stabilizaci) v kladecí vrstvě je hutnění potřebné. Podrobné informace k pokládce můžete nalézt v přiloženém souboru.

Soubory ke stažení

Opěrná zeď z lícových cihel

Otázka

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat? Chtěl bych si postavit okrasnou opěrnou zídku na zahradu z Vašich nabízených betonových lícových cihel. Výška nebude vyšší než 50.cm. Jak hluboké a široké základy musím udělat?

Odpověď

Obecně je nutné mít základy v nezámrzné hloubce, tj. v ČR obvykle 80 cm. V příloze můžete nalézt obecný návrh na vyztužování plotového zdiva z lícových cihel BCL Pokud má ale stěna zároveň plnit funkci opěrky je potřeba její dimenze a případné proarmování zkonzultovat se statikem / projektantem, tzn. je potřeba individuálně posoudit míru a druh zatížení, které bude na stěnu působit.

 

Soubory ke stažení

Tvarovky pro zeď ve tvaru vlny

Otázka

Dobrý den, prosím o info, dá se z Vašeho systému, tvarovek udělat tvar vlnky? Určeno do zahrady - zídka ve tvaru vlny, cca 40 cm vysoká dlouhá cca 3 m.

Odpověď

Pro tento účel jsou určeny designové tvarovky RONDE BLOCK s oblými rohy, z kterých je možné vytvářet různé oblouky, kruhy a vlny. Prohlédnout si je můžete na našich stránkách zde.

Ošetřování schodů v zimě

Otázka

Dobrý den, jakým způsobem je možné ošetřovat betonové schody v zimě proti námraze a sněhu bez použití inertních materiálů jako je písek nebo dřevěná štěpka? V jaké míře dochází ke snížení životnosti v případě solení? Lze povrch betonového monolitu v takovém případě nějak ochránit? Jaké byste mohli navrhnout řešení? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Určitě nejprve sníh / námrazu odstraňovat mechanicky co bude možné a následně posypat posypovou solí. K určité míře snížení životnosti, nebo přesněji spíše rychlejšímu opotřebování povrchu betonových povchů bude při použití rozmrazovacích solí docházet vždy, ale v rozumné míře se toho není třeba obávat - betonové schodišťové stupně určené do vnějšího prostředí jsou na toto dimenzovány. Doporučuji vycházet z informací uvedených ve vyhlášce Ministerstva dopravy a spojů 104/1997, příloha č.7.

Použítí plošné dlažby na schody

Otázka

Dobrý den, chci vyrobit schod z vymývané dlažby GITA a zajímá mě jestli se vyrábí i dlažba, která má i z boční strany stejný vzor ( z kamínků) jako na vrchní části.

Odpověď

U dlažby GITA ve formátu 400x400 mm si lze přiobjednat opracování 1 nebo 2 pohledových hran, tzn. tyto hrany budou mít stejný povrch (reliéf) jako vrchní nášlapná strana dlažby.

Povrchová úprava tvarovky DUO STONE

Otázka

Dobrý den. Prosím zašlete mi technický výkres prvku DUO STONE. Zajímá mě, které strany jsou pohledově upravené a zda mají nějaké drážky pro suché sesazování. Děkuji.

Odpověď

Pouze jedná čelní plocha je štípaná a ostatní jsou "hladké". Po štípání výrobek putuje na rumplovací linku, kde jsou pak ostárněny všechny plochy a hrany. Výsledný vzhled je patrný na přiložených fotografiích.
Drážkami pro suché stavebnicové sestavování výrobek nedisponuje.

Soubory ke stažení

Prodejní místa

Vyberte si z více než 700
prodejních míst po celé
České republice
a na Slovensku.

Projekt zdarma

Plánujete stavební úpravy kolem
svého domu? Pošlete nám svoji
představu a my Vám zdarma
zpracujeme projekt.

Poradna

Řešíte nějaký problém a
potřebujete pomoci? Můžete se
podívat na soupis důležitých
informací nebo použijte poradnu.