Online poradna

Položky označené * hvězdičkou jsou povinné

Vaše dotazy

Terče pro spádové plochy

Otázka

U plastových terču pod dlažbu máte i konusové terče? Nebo jak řešite spadove nerovnosti?

Odpověď

Spád podkladní plochy lze řešit výškově stavitelnými terči, které taktéž naleznete v naší nabídce. V příloze zasílám kompletní prospekt k námi dodávaným podložkám pod dlažbu, naleznete zde i detailní informace k výškově stavitelným podložkám NM 1 -5, které jsou přímo v naší nabídce.

Upozorňuji pouze na skutečnost, že výškově stavitelnými podložkami lze systémově řešit v podstatě výhradně podkladní plochy s jednosměrným spádem, pokud je podkladní plocha tvořena spádem z více směrů a rozdílnými sklony, považuji za vhodnější hledat jinou formu pokládky.

Soubory ke stažení

Spárování zákrytových desek SIMPLE BLOCK

Otázka

Dobry den. Poradili by ste mi prosim Vas cim vysparovat zakrytove dosky tvarnic Simple Block? Rad by som zachoval medzeru co najmenej viditelnu.

Odpověď

Naši kolegové ze stavebního závodu mají dobrou zkušenost např. se silikonem Mapei Mapesil LM transparentní.

Odstranění rezavých skvrn z dlažby

Otázka

Jak odstranim z venkovni dlazby rezave skvrny?

Odpověď

Nejlépe mechanickým vyklepnutím defektního zrna kameniva z povrchu a následně začištění okolí (šetrně mechanicky). K dokonalejšímu odstranění skvrny v okolí zdroje rzi lze použít např. rozpoušteč rzi Lithofin Rost-ex.

Odstranění flexi lepidla z dlažby

Otázka

Jak odstranim z venkovni dlazby fleky od flexi lepidla?

Odpověď

Pokud se jedná o nánosy, nejlépe nejdříve mechanicky seškrábnout. Šetrným přípravkem (i když méně účinným čističem) k povrchu dlažby je např. obyčejný ocet. Případně lze použít některý z čističů povrchu betonových výrobků (např. Betoncleaner, výrobce Stachema Kolín). Konkrétně tento čistič je na bázi roztoku kyseliny mravenčí a je potřeba s ním postupovat obezřetně.
Funguje na principu rozpouštění povrchové vrstvičky cementového tmele, na kterém je navázána předmětná nečistota, takže se jím dá někdy i více pokazit než vyčistit. Nejlépe vyzkoušet někde bokem. Pokud by čištění nebylo uspokující je mnohdy lepší ponechat dlažbu tak jak, aby nedošlo spíše k narušení jejího povrchu. Postupem času vlivem působení povětrostních vlivů a přitozeným obrusem dlažby se stav zpravidla opticky lepší a i tyto odolné nečistoty nebudou tak patrné.

Podrobnější informace k údržbě a čistění povrchů betonových výrobků a informace k čističi Betoncleaner můžete nalézt v přiložených dokumentech.

Soubory ke stažení

Uchycení plotových polí u tvarovek SIMPLE BLOCK

Otázka

Prosím o radu, jak upevnit 2 m x 2 m plotové pole na sloupky simple block a zda je musím celé zalít betonem, zda se dá použít nerezová schránka do těchto sloupků. Děkuji.

Odpověď

Zpravidla se kotvení mezisloupkových polí provádí pomocí přichycení na chemickou kotvu, tj. je potřeba vyvrtat otvor, pokud možno nejlépe ve spáře, aby se co nejméně oslabila stěna tvárnic. Klasická hmoždinka vnáší do konstrukce tahové síly, což může způsobit praskliny.

Pokud sloupky nejsou postaveny je vhodné si pokud možno kotvícví body předchystat např. vytvořením malé drážky v tvárnicích pro vložení kotvící pásoviny. Není potom potřeba dodatečně vrtat do postavených sloupků. Pokud se na sloupky kotví plotová pole měly by být sloupky probetonovány po celé výšce - vlastní tvárnice je relativně tenkostěnná a nosnou funkci přenosu zatížení plní výplňový beton.

Doporučený pracovní postup a návod na zabudování dopisních schránek najdete v přiložených dokumentech.

 

Soubory ke stažení

Dokoupení dlažby CUSTO

Otázka

Rád bych dokoupil dlažbu CUSTO ( ARDESO) ale pouze tzv " kulaté " kusy bez zarovnávacích kusů, které mi zbyly z pokládky( mohu nafotit a poslat snímky již položené dlažby ). Prodejce mě upozornil, že to nejde. Moc nechápu proč a kde je problém. Proto posílám tento dotaz přímo Vám výrobci.

Odpověď

Potvrzuji stanovisko vašeho prodejce. Možné to bohužel není. Problém je v tom, že je dané přesné obchodní balení jednotlivých dlažeb - paleta s daným počtem vrstev v dané metráži. Nejmenší obchodní jednotkou, kterou jsme schopni zákazníkovi dodat je 1 vrstva dlažby, nikoliv jeden kusový kámen. A tato vrstva má zase identické a neměnné složení co se týče počtu jednotlivých dlažebních kamenů (poloviční, krajové). Pokud bychom Vám měli z palety vybírat pouze kameny, které potřebujete, zbytek této dlažby nebude odpovídat obchodnímu balení (jeho složení) a mohli bychom to tak max. zlikvidovat jako neprodejný materiál.

Dlažby okolo bazénů se slanou vodou

Otázka

Dobrý den, řeším olemování mého bazénu se slanou vodou. Mají Vaše lemy ošetření proti působení slané vody nebo doporučujete nějaký impregnační nástřik? Děkuji za radu.

Odpověď

Není nám znám přípravek speciálně určen na ochranu ploch vystavených slané vodě. Naše bazénové lemy jsou ošetřeny již z výroby vysoce kvalitní impregnací DuPont Sealer W. Neměl by být problém je použít i pro bazén se slanou vodou.

Očištěbní dlažby po stavebních pracích

Otázka

Dobrý den, máme na terase u novostavby dlažbu DAREA šedá. Chci se zeptat, jaký produkt byste mi doporučili na vyčištění dlažby po stavebních pracích? Vysokotlakou vapku jsem již zkoušel, ale nejsem stále spokojen.

Odpověď

Pro čištění betonové dlažby běžně doporučujeme čistící prostředek Betoncleaner, který naleznete v naší nabídce. S tímto typem čistícího prostředku máme dlouholeté zkušenosti a v případě výskytu silných vápenných výkvětů nebo silného znečištění je jeho účinnost vynikající. U většiny dlažeb však použití tohoto přípravku má za následek určitý zásah do povrchové struktury betonu, která pak vykazuje mírně odlišný vzhled a projev barev vlivem mírného povrchového narušení struktury betonu. V současné době jsme otestovali nový čistící prostředek, který není tak agresivní a měl by být pro Váš typ dlažby vhodnější. Jedná se o čistící prostředek REBAnit S od firmy Remei. Tento čistící prostředek se ředí s vodou v poměru 1:1 až 1:5 v závislosti na znečištění betonové plochy a je schopen odstranit zbytky cementových malt, vápenné výkvěty a jiné nečistoty. Tento přípravek vykazuje velmi dobrou účinnost také při odstraňování povrchových filmů nečistot na dlažbě, které vzniknou vystavením povrchu povětrnosti, běžnému užívání a mají za následek zejm. sníženou intenzitu barvy povrchu. Pokud již byl povrch vystaven čištění tlakovou vodou a vykazuje méně zásadní nedostatky, pozůstatky znečištění apod., doporučujeme použití tohoto přípravku. Nanáší se na předem namočený povrch pomocí postřiku nebo nátěru. Poté se nechá odpovídající dobu působit, ostříká se dostatečným množstvím vody. Při jeho aplikaci je třeba dbát na bezpečnost a používat pracovní brýle, rukavice a vyvarovat se styku tohoto prostředku s pokožkou. Při ředění je třeba tento prostředek lít do vody nikoli naopak, jelikož se jedná o směs kyselin. V případě zájmu o tento přípravek, kontaktujte výrobní závod PRESBETON Drahotuše s.r.o., Ing. Gajdoš.

V případě silného znečištění a pozůstatku silných filmů malt, bude nezbytné použít přípravek Betoncleaner, který má vyšší účinnost, avšak představuje již zásah do struktury povrchu a tím jistou změnu vzhledu výrobku po očištění.

Lze u tvarovky opravit barvu?

Otázka

Dobrý den, potřebovala opravit barvu štípané tvarovky - okrová barva. Je možé trochu barvy získat? Děkuji za informaci.

Odpověď

K probarvování betonových výrobků se používají speciální pigmenty přidávané přímo do betonové směsi, které se váží na pojivo a kamenivo při společném mísení v mísícím centru. Dodatečně na hotový výrobek nelze tyto pigmenty použít resp. první déšť by je smyl. Takže pokud se Vám jedná o dodatečnou opravu asi jediný způsob je použití některé syntetické barvy použitelné i pro beton podobného odstínu.

Prodejní místa

Vyberte si z více než 700
prodejních míst po celé
České republice
a na Slovensku.

Projekt zdarma

Plánujete stavební úpravy kolem
svého domu? Pošlete nám svoji
představu a my Vám zdarma
zpracujeme projekt.

Poradna

Řešíte nějaký problém a
potřebujete pomoci? Můžete se
podívat na soupis důležitých
informací nebo použijte poradnu.